У ріпаку є кілька специфічних хвороб, які на нього впливають особливо згубно, аж до повного знищення врожаю.

Галина Радзіцкая вважає, що деякі захворювання рослини можуть знизити його продуктивність аж до 50%. Мова йде про фомозу, фузаріозу та альтернаріозу, які хоч і небезпечні, але не смертельні. А ось біла гниль, інакше кажучи склеротинія, цілком здатна знищити весь урожай. Компанія Pioneer виводить гібриди, стійкі до всіх цих хвороб. Однак, необхідність захищати культури нікуди не поділася і просто зобов'язана бути включена в технологію вирощування ріпаку в будь-який час року від весни до осені, особливо в теплих і вологих районах. Такі області є на заході країни.

Гібриди Pioneer відрізняються не тільки стійкістю до хвороб, але і непоганий морозостійкістю, що дуже цінно, враховуючи специфіку наших зим. На півдні або центрі країни важливіше така особливість, як посухостійкість. Pioneer постаралися врахувати і таку необхідність. І що характерно, будь-які гібриди, виведені цією компанією, несприйнятливі до вилягання.

Але висівання навіть найкращих зразків вимагає враховувати головні аспекти технології по вирощуванню. Галина Радзіцкая порадила кілька практичних прийомів, застосування яких може гарантувати хороший урожай ріпаку:

Обов'язково потрібна підготовка грунту через розмір насіння ріпаку. 1000 насінин ріпаку можуть мати масу всього 5 гр. Необхідно позбавити поле від грудок і колій, тому що ріпак сіється дуже неглибоко, від 2 до 3 см.

Для висівання ріпаку потрібно очистити поле від бур'янів і падалиці попередніх зернових, якщо такі були.

Перед тим як висівати, насіння потрібно обробити двічі, перший раз від шкідників, а другий від захворювань.

Без добрив нічого не буде! Азот життєво необхідний для такої рослини як рапс. Восени азоту треба найменше, щоб перед зимою не відбулося переростання рослин. Після відтавання грунту, як тільки відновиться вегетація рослин, вноситься частина азотних добрив. Ріпаку будуть потрібні ще добрива, що містять сірку, фосфор і калій.

Культурі життєво необхідні деякі мікроелементи, зокрема бор і марганець. Бор вносять за 2 або 3 заходи разом з обробкою від хвороб або шкідників з метою економії ресурсів і часу.

Восени теж доведеться захищати рослини від хвороб. І тут уже не обійтися без фунгіцидів-ретардантов, які уповільнюють зростання ріпаку перед зимою, допомагають впоратися з хворобами і підвищують стійкість культури до неприємних і навіть екстремальним капризам погоди.

Від шкідників можна використовувати дозволені інсектициди, які допущені до застосування на ріпак. Причому використовувати їх треба не тільки восени, але також навесні і влітку.